Slyšeli jste o frigo sadbě???

Frigo sazenice jahod.

Frigo sazenice jahod.

Není sadba jako sadba. V současné době se už nevysazují jen prostokořenné nebo kontejnerované sazenice, ale do popředí výsadby se stále více dostává tzv. frigo – chlazená sadba. Na první pohled Vás pravděpodobně nezaujme, ale o to více se budete divit, jak během 3 – 4 týdnů vyroste do krásných sazenic.

Co je to FRIGO sadba?

„Frigo sadba“ znamená to, že sazenice se na podzim až začátkem zimy vyorají, zabalí se do igelitu, aby se v nich držela vláha a poté se umístí do chladících boxů nebo do jiných skladů, kde se teplota pohybuje okolo -1°C. Jsou to sazeničky s holými kořeny a „srdíčkem“.

Malá ochutnávka sklizně.

Malá ochutnávka sklizně.

 

Proč zvolit tuto sadbu?

 • V současné době patří mezi nejvyhledávanější sadbu.
 • Jahody se vyorávají na podzim, kdy mají silně vyvinutý kořenový systém. 
 • Rostliny se až do výsadby nevyčerpávají růstem a po výsadbě rostou jako o závod.
 • Zkušenosti dokazují, že frigo sazenice jsou velmi odolné proti chorobám.
 • Chlazená sadba se výborně ujímá i ve vyšších teplotách.

Nábídku jahodníku a návod na výsadbu frigo sazenic, najdete zde

Úspěšné pěstování a lahodnou sklizeň přeje Subtropické zahradnictví Kruh

63 komentářů u “Slyšeli jste o frigo sadbě???

 1. Dobrý den, chtěla bych si u vás objednat jahody FANTASIE 12 ks, na adresu
  Bukovec 310 73985.
  Děkuji.
  S pozdravem

  • Dobrý den,
   objednávku Vám vystavíme a zašleme na e-mail. Děkujeme.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 2. Dobrý den! ještě v současné době nabízíte sazenice frigo, je možné je sázet ještě teď v červnu?
  Děkují předem za odpověď.
  Katka

 3. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možno jahody frigo pěstovat i v truhlíkz na okně.A kdy je nejdříve nožno zasadit ranný typ.Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,
   pro pěstování v truhlíku bychom Vám doporučili odrůdu Maranell. Frigo sadba se vysazuje cca do poloviny května – června a nezáleží na tom, jak je sadba raná:-). V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 4. Vážení,prosím o zaslání 24 ks – Frigo sadby jahodníku GARIGUETTE raný na výše uvedenou adresu . Dík !!!

  • Dobrý den,
   děkujeme za Váš zájem. Hned Vám objednávku vystavíme a zašleme v e-mailu náhled. V případě dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 5. Jahodník ALBION 12 ks – stáleplodící …
  dobrý den , chtěla bych si do 25-ti litrových kýblů umístit tři ks Albionů a vyvazovat je na rajčatových tyčích … jsou k tomuto vhodné ? a tři je akorát nebo moc nebo málo ?
  Dole v kýblu mám díru pro odtok vody, struska, tkanina, hlína promíchaná s kravským hnojem … výsadbu bych předpokládala klidně již koncem dubna … mohu vaše sazenice dát rovnou ven nebo je nutné je prvně oživit doma ?
  Díky za info, Katka

  • Dobrý den,
   pro takové pěstování bychom Vám doporučili spíše jahodník Maranell nebo Mara de Bois. Tyto druhy vyhazují šlahouny a daly by se vyvazovat. Jahodník Albion je „klasická, keříčková“ jahoda a je lepší ji pěstovat v záhonku. Půda, kterou popisujete by měla být v pořádku. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

   • ok, děkuji za info a kolik by tedy takové jahody stály a máte je k dispozici ? Jakým způsobem bych je měla objednat a mohu je rovnou vysadit do nádob nebo je třeba je nechat oživit doma ?

    • Dobrý den,
     jahodníky pro takové pěstování máme v současné době v nabídce. Maranell najdete pod tímto odkazem http://www.zahradnictvikruh.cz/vyhledavani.php?katalog-hledany-string=maranell a Mara de Bois pod tímto odkazem http://www.zahradnictvikruh.cz/jahodnik-mara-de-bois-12-ks-staleplodici-ean5413-skup14.php . Pod uvedenými odkazy najdete ceny a množství a můžete si i udělat objednávku. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

     Hezký den
     Subtropické zahradnictví Kruh

     • Dobrý den, ještě se chci zeptat na Kiwi ARGUTA 2 + 1 – mrazuvzdorné, zda by bylo možné jej pěstovat u betonové zdi … a zda se samostatně přichytí nebo zda potřebují nějaký opěrný podpůrný systém. A také zda by mi případně tu betonovou zeď zakrylo ? Děkuji za odpověď KM

     • Dobrý den,
      kiwi arguta můžete pěstovat u zdi, protože se samo pne, ale doporučili bychom Vám přes zeď dát síť, aby rostliny lépe držely. Je to lepší, protože díky tomu Vám nebude kiwi padat při silnějším větru. Jinak v pěstování na zdi nevidíme problém:-). V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

      Hezký den
      Subtropické zahradnictví Kruh

     • super, takže toto Kiwi by k tomu bylo vhodné ? Nebo byste raději doporučil jiné popínavé kiwi ? Chci zeď jednak zakrýt a jednak mít ovoce. A jaký je prosím roční přírůstek tohoto kowi a jak daleko rostliny od sebe nasadit? děkuji za info KM

     • Dobrý den,
      ano, kiwi arguta bude pro tyto účely vhodné:-). Roční přírůstek je v ideálních podmínkách 2 – 3 m a rostliny se sází 1 – 1,5 m daleko od sebe. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

      Hezký den
      Subtropické zahradnictví Kruh

     • Pokud vás něco prosím napadá doporučte mi i jiné popínavé ovocné možnosti, které by měli schopnost zeď zakrýt a něco i vyplodit … Děkuji moc za trpělivost KM

     • Dobrý den,
      z popínavých rostlin bychom Vám mohli doporučit ještě např. klanoprašku čínskou nebo třeba vinnou révu, ale myslíme si, že s kiwim budete spokojená. Zkuste se podívat na naše webové stránky a určitě něco vyberete. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

      Hezký den
      Subtropické zahradnictví Kruh

 6. Dobrý den,chtěla bych se zeptat,ktery druh jahod by se hodil na pěstováni v závěsných vacích.Děkuji za odpověd Marketa

 7. Dobrý den koupila jsem si vaky na jahody a chtěla bych si do nich vysadit měsíční jahody (stáleplodící) budete je ještě mít? s pozdravem Niemczyková

 8. Dobry den,
  mam prosbu,chtel bych jahody do truhliku staleplodici a něco jako lesni,muzete mi zaslat jake druhy se hodi a u odrudy Maranell uvadite ze šlahouny jsou az 2m dlouhe,predpokladam ze na nich rostou jahody a mohu je zkratit na požadovanou delku,aby se mi vesli na urcene místo?? nebo lepe jinou odrudu,ktera tolik nenaroste a když zasadim jahody ted budu mit ještě urodu letos nebo az pristi rok?,dekuji předem za odpoved

  • Dobrý den,
   do truhlíků a závěsných květináčů bychom Vám doporučili odrůdu Maranell nebo Mara de Bois. Šlahouny u Maranellu lze zakracovat. Pokud byste chtěl lesní jahodník můžeme Vám nabídnout měsíční jahodník za 39,-, který najdete pod tímto odkazem http://www.zahradnictvikruh.cz/jahoda-mesicni-staleplodici-ean0922-skup14.php . Úrodu budete sklízet ještě v letošním roce:-). V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 9. Dobrý den, měli jste v nabídce KIWI arguta 2+1, jahody a vinnou révu už mám v košíku, ale to kiwi už nemohu najít, ani ve vyprodaném … nebo ? Děkuji KM

  • Dobrý den,
   bohužel kolekci kiwi máme již vyprodanou. Děkujeme za pochopení.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 10. Dobrý den,
  Chci se zeptat, kde je v zimně nejvhodnější sazenice zimovat. Nemám žádný prostor, kde je stabilní teplota kolem nuly. Je možné je dát třeba i do lednice nebo do chladnějšího sklepa, kde je tma?
  Děkuji

  • Dobrý den,
   sazenice se přes zimu nechávají vysazené v záhonu a přezimují tam. Pokud byste chtěla jahody pěstovat např. v truhlíku nebo v květináči je ideální je i s nádobou zapustit do půdy a nechat je v půdě. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 11. Dobrý den,mám od Vás jahody frigo – chlazená sadba ,jsou výborné mají vynikající plody . Chtěla jsem se zeptat jestli mohou zůstat pres zimu v záhonech v zemi .Dekuji a moc chválím vaše zahradnictvi

  • Dobrý den,
   jsme moc rádi, že jste s jahodníky spokojená a přejeme Vám hojnou sklizeň:-). Jahodníky můžete bez obav nechat přes zimu v zahradě. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

  • Dobrý den,
   jahodník Albion u nás můžete zakoupit. Jahodníky začínáme expedovat od 8.3.2017, pokud chcete objednávku zaslat později, prosím připište nám do objednávky přibližné datum dodání a my Vám expedici objednávky přesuneme na jiný termín. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 12. dobry den pestuji jahody v truhliku jake jsou vhodne a když mají převis rostou na nich jahody? jake mi doporučíte?děkuji za odpoved

  • Dobrý den,
   nejlepší jahody do truhlíku nebo do závěsného květináče je odrůda Maranell nebo Mara de Bois :-) . Tyto odrůdy mají výborné plody, takže věříme, že s nimi budete spokojená. V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Krásný den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 13. Dobrý den,
  Chci si u Vás objednat jahodníky. Když teď připravíme záhon, můžete je poslat cca za tři týdny? Děkuji

  • Dobrý den,
   pokud si objednáte jahodníky a napíšete do poznámky v objednávce nebo s námi domluvíte přibližné datum dodání je možné objednávku zaslat po domluveném termínu :-) . V případě dotazů, nás prosím neváhejte kontaktovat.

   Krásný den
   Subtropické zahradnictví Kruh

  • Dobrý den,
   určitě si můžete přijet. Kolegyně v prodeji jsou Vám k dispozici a rády Vám poradí :-) . V případě dotazů, nás neváhejte kontaktovat.

   Krásný den
   Subtropické zahradnictví Kruh

 14. Dobrý den,
  potřeboval bych radu,jaký druh jahod vzít do truhlíků,ale stojatých?
  děkuji za odpověď

 15. Je tato sadba vhodná pro klasickou výsadbu jahodníku, a sice pro sklizeň 2018 až 2020?
  Do kdy nejpozději vysadit v libereckém kraji (Mařenice) a jak optimálně připravit půdu? Prosím. Děkuji

 16. Dobrý den. Jakou odrůdu jahodníku by jste doporučili aby co nejméně odnožovala. To co mám na zahradě se šíří jako tsunami. Děkuji.

  • Dobrý den,
   z odrůd které nabízíme, byste mohl zkusit jahodník Rumba. Je to odrůda, která méně odnožuje. Navíc je odolná i proti chorobám. Určitě s tímto jahodníkem neuděláte chybu.
   Hezký den.
   Subtropické zahradnictví Kruh

 17. Dobrý den, ráda bych si u Vás koupila nějaké sazeničky a prosila bych o radu. Bydlím v bytě s balkonem. Chtěla bych stále plodící – jahody, maliny, ostružiny, a pokud by to šlo, tak i borůvky. Aby byly sladké, velké a bylo jich hodně. Zároveň bych prosím poprosila, jakou zeminu k nim dokoupit a hnojiva a v čem je mohu pěstovat, popř. zavěsit na balkon. Děkuji velice za Váš čas a ochotu mi poradit. Těším se na odpověď a na mou prvni výsadbu. S pozdravem Egriová Eva

  • Dobrý den,
   na balkon se z jahodníků nejvíce hodí náš Maranell. Najdete ho zde: https://www.zahradnictvikruh.cz/maranell-superprevisly-balkonovy-jahodnik-ean0918-skup14.php Je to převislý a stáleplodící jahodník. Z maliníků bychom Vám doporučili odrůdu Katewonder. Je díky svému menšímu vzrůstu vhodný pro pěstování v nádobách a navíc je i bez trnů. Z ostružin byste mohla zkusit odrůdu Reuben, která má vzpřímenější růst a nebude potřebovat tolik opory oproti jiným odrůdám ostružin. Kanadské borůvky se dají také pěstovat v nádobách ale jsou částečně samosprašné, budete vždy potřebovat alespoň 2 různé odrůdy. Všechny tyto rostliny, mimo jahodníku, budou potřebovat poměrně velké květináče. Klidně o objemu 30 l. Maliny, ostružiny a jahody se sází do neutrální půdy, postačí Vám běžný zahradnický substrát. Borůvky vyžadují kyselou půdu, nejlépe rašelinu. Hezký den. Subtropické zahradnictví Kruh

 18. Dobrý den,
  Když koupím a zasadil letos frigo sazenicky jahod budou již letos jahody nebo až za rok? Dekuji

  • Dobrý den, ano letos Vám již plodit budou ale větší sklizeň bude až za rok. Hezký den. Subtropické zahradnictví Kruh

 19. Dobry den,
  Musime letos vysadit nove jahofniky, bohuzel i pres osetreni se u nas stale objevuje plisen ( nevim ktera, ale bila tecka v cernem kruhu). Jakou odridu byste doporucili a cim osetrit? A kdyz koupim frigo sadbi, bude dobre plodit jiz letos? V nasem zahradnictvi nam rikali, ze az dalsi rok. Dekuji zuzka

  • Dobrý den,
   podle toho co popisujete by se spíše než o plíseň mohlo jednat o skvrnitost listů – objevuje se pouze na listech. Pokud by se jednalo o plíseň byly by poškozené plody – nahnívaly by a byly šedé, plesnivé. Pokud koupíte frigo sadbu, letos Vám již zaplodí, ale jahod nebude mnoho. Větší sklizeň budete mít dalším rokem. Z odolnějších odrůd bychom Vám mohli doporučit odrůdu Korona. Hezký den. Subtropické zahradnictví Kruh

   • Dobry den, ano poskozeni je pouze na listech, jahody byly vzdy v poradku. Muzete tedy poradit, cim osetrit? Idealne necim, co mate v nabidce i vy, abych koupila vse najednou, dekuji

    • Dobrý den,
     jahodníky nesázejte příliš blízko sebe aby nebyly moc nahuštěné. Listy na podzim odstraňte a nejlépe spalte. Bohužel pokud se skvrnitost objevuje i v okolí s největší pravděpodobností se Vám na jahodníky opět vrátí. Jako postřik můžete použít přípravky Dithane nebo Champion. Hezký den. Subtropické zahradnictví Kruh

 20. Dobrý den, chtěl bych sadbu frigo použít ve skleníku je to možné ? Jaké odrůdy jsou vhodné pro pěstování ve skleníku, jsou to sazenice typu „TREI“ ? Můžete mi nějaké doporučit?
  Děkuji Hercik.

  • Dobrý den,
   Frigo sadbu můžete použít i pro pěstování jahod ve skleníku. Použít můžete jakoukoliv odrůdu, včetně sazenic v packu (trei). Pěstování jahod ve skleníku je ale zbytečné, jahodníky rostou a dozrávají bez problémů i venku v záhonku. Při pěstování jahod ve skleníku, mohou sazenice častěji trpět chorobami a škůdci. Hezký den, Subtropické zahradnictví Kruh

 21. sedm ×
  2
  = 14
  Koupila jsem v březnu frigo sazenice, hned zasadila do velkých květináčů, v červnu kvetly, plodily, i když v hojnosti odnožovaly, tak odnože do dneška nekvetou. Hnojila jsem dle doporučení, ale rodily základní sazenice v minimálním množství. Kde se stala chyba, že odnože nezačaly vůbec kvést? Děkuji za zprávu. Eva

  • Dobrý den,
   prvním rokem frigo sazenice plodí méně, největší sklizeň je v dalších letech. Hezký den, Subtropické zahradnictví Kruh

 22. Dobrý den,
  před 10 dny jsem si u vás objednala frigo sazenice a včera jsem je zasadila. Nebude problém s tak pozdně zasazenou sadbou?

  Děkuji a přeji hezký den.

  Daša

  • Dobrý den,
   problém by být neměl. Nyní je ale velmi teplo, bez deště. Sazenice vydatně zalévejte aby nezaschly kořínky.
   Hezký den, Subtropické zahradnictví Kruh

 23. Dobrý den,

  Prosím pěkně když teď koupím kolekci jahod po celé léto. Můžu vysadit i teď do konce srpna? Nebo je nutné počkat do jara tudíž i radši i objednat až na jaře když je to z té kolekce frigo sadba??

  děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   frigo sadba se najčastěji sází na jaře ale lze ji úspěšně vysadit i nyní. Sazenice se stihnou do podzimu ujmout a příští rok již budete sklízet.
   Hezký den, Subtropické zahradnictví Kruh

 24. Dobrý den, chci si u Vás objednat 3 sadby po 12 kusech jahodníku AROMAS kód zboží je 5447 a chtěl bych se zeptat, když jahody budu sadit až za 3-4 týdny, kde je mám zatím uskladnit, aby mi sadba vydržela. Jestli do lednice nebo jestli mi můžete poradit. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Dobrý den,
   frigo sadbu je nejlepší sázet do týdne. Bylo lepší udělat objednávku později a obdržet rostliny až za ty 3 týdny. V tomto případě Vám ale nemůžeme zaručit, že odrůda Aromas ještě bude. Pokud byste objednal nyní, a rostliny sázel až za delší dobu, bude vhodné je dát do květináčku se substrátem a ponechat na chladném místě kde ale nemrzne.
   Hezký den, Subtropické zahradnictví Kruh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>