Prostokořenné nebo v kontejneru ?????

Ovocné stromky v kontejneru

Ovocné stromky v kontejneru

Ovocné prostokořenné stromky založené v písku

Ovocné prostokořenné stromky založené v písku

Není Vám stále jasné, jaký rozdíl je v prostokořenných rostlinách a sazenicích v kontejneru. Tak právě pro Vás je určen tento příspěvek. Tento článek Vám pomůže pochopit jaké jsou rozdíly mezi těmito sadbami a poradí Vám, jak rostliny nejlépe vysadit.

 

 

PROSTOKOŘENNÉ SAZENICE

Kořeny prostokořenného stromku

Kořeny prostokořenného stromku

V Subtropickém zahradnictví Kruh nabízíme jako prostokořenné (volnokořenné) nejčastěji ovocné stromky. Jedná se o stromy nebo jiné rostliny, které byly na podzim vyorány a jsou určené k podzimní a jarní výsadbě. Na první pohled nevypadají velmi atraktivně, ale vyčkejte a brzy z nich sklidíte mnoho lahodných plodů. Říká se jim prostokořenné, protože mají holé kořeny a u nás se zakládají do písku. Pokud tyto stromky zakoupíte, je nutné je před výsadbou nechat cca tři hodiny namočené ve vodě, aby kořeny dostaly vláhu, poté kořeny zakrátit a můžete začít vysazovat. Prostokořenné ovocné stromky jsou vhodné k jarní a podzimní výsadbě.

SAZENICE V KONTEJNERU

Ovocné stromky v kontejneru

Ovocné stromky v kontejneru

Hlavní výhodou těchto sazenic je, že se dají sázet od jara až do zámrazu půdy. Jsou to rostlinky zasazené v nádobách (kontejnerech), které jsou již prokořeněné a mají silně vyvinutý kořenový bal. V případě vysazování těchto rostlin stačí vykopat jámu, vyplnit jí ideální zeminou, vyndat rostlinu z kontejneru, vložit jí do jámy a vysadit podobně hluboko jako byla zasazena v nádobě. Rostlinám, které nemají choulostivý kořenový systém je vhodné kořeny trochu roztáhnout (rozmotat), aby se rychleji uchytily.

 

 

Ať už si vyberete první nebo druhou variantu sazenic nemusíte mít strach, že by se Vám při správné péči rostliny neuchytily.

Úspěšné pěstování přeje Subtropické zahradnictví Kruh

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + 8 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>