Plodící kávovník v Krkonoších

Kávovník v Kruhu u Jilemnice 21.11.2013

Krasavec v Krkonoších.

 

Pokud máte pocit, že v klimatických podmínkách v České republice Vám nebudou tropické nebo subtropické rostlinky plodit nemusíte mít strach. V dnešním příspěvku se Vám pochlubíme krásně velkým, plodícím kávovníkem, který pěstujeme v Kruhu u Jilemnice.

V zahradnictví se tento “krasavec“ pěstuje zhruba 3 roky a v tomto roce začal plodit. Rostlina je zasazena v klasickém zahradnickém substrátu (lze sázet i do substrátu pro pokojové rostliny) a v letním období přihnojována hnojivy na stálezelené nebo pokojové rostliny.

Plody koncem září.

Plody koncem září.

Světlý, vytápěný skleník s kolísavou teplotou v létě od 20°C do 30°C a v zimním období okolo 15°C této rostlině absolutně vyhovuje. Lze ho ale s úspěchem pěstovat na světlém místě při pokojové teplotě. Kávovník by neměl být na přímém slunci, aby se listy nespálily. O zálivku si rostlina řekne svými shozenými listy.

Kávovník patří mezi oblíbené, atraktivní rostliny vhodné do každého bytu. Věříme, že i Vám se podaří vypěstovat si kávovník s plody a poté si z nich třeba upražíte a uvaříte vlastní kávu… Pro inspiraci přidáváme ještě fotografii plodů, jak vypadaly v listopadu.

Plody kávovníku v listopadu.

Plody kávovníku v listopadu.

Plody kávovníku v listopadu.

Plody kávovníku v listopadu.

Zrnko kávovníku

Zrnko kávovníku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


9 − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>