Krásné květy pokojových ibišků

 

Pokojový ibišek Athena

Pokojový ibišek Athena

Pokojové ibišky patří mezi rostliny, které zkoušel pěstovat téměř každý. Atraktivní květy různých barev a tvarů rozzáří každý kout Vašeho bytu.

Tyto rostliny jsou velmi oblíbené díky svým krásným květům. V Subtropickém zahradnictví Kruh v současné době nabízíme odrůdy pokojových ibišků, které kvetou až tři dny, takže si krásu jejich květů můžete užívat podstatně déle než u klasických ibišků. Během roku, ale nabídku stále obměňujeme a nabízíme různé druhy pokojových ibišků.

Co dělat, aby ibišky byly, co nejkrásnější :

1) Stanoviště

Pokojovým ibiškům vyhovuje světlé stanoviště, kde je teplota od 15°C více. Rostlinu         můžeme umístit blízko k oknu nebo přímo na okno. V létě dáme rostlinku ven nebo na     balkon, ale musíme mít na paměti, že rostlina by neměla být na přímém slunci, aby         se nespálily listy. V zimě pěstujeme ibišek při pokojové teplotě nebo v chladnější             místnosti, kde je teplota okolo 15°C.

2) Zemina

Pokojové ibišky sázíme do kvalitní zeminy pro pokojové rostliny nebo klasického             zahradnického substrátu, do kterého můžeme přidat trochu písku díky němu bude         půda propustnější. Pokud od začátku pěstování investujeme do kvalitního substrátu         rostlina se nám odvděčí zdravým růstem. Ze zeminy pravidelně odstraňujeme plevel.

3) Zálivka

Během roku ibišek zaléváme podle potřeby. V létě udržujeme substrát dostatečně           vlhký. Zálivku je nutné omezit ve vegetačním období (v zimě), aby nedošlo k uhnití           kořenů.

4) Přesazení rostliny

Přesazením rostliny ji dáte důležité živiny. Ibišky přesazujeme 1x ročně do většího         květináče (cca o 3cm větší). Po přesazení rostlinu alespoň 3 týdny nepřihnojujeme.

5) Hnojení 

Pokojový ibišek Adonis

Pokojový ibišek Adonis

Za trochu péče se Vám rostlina odmění             krásně zelenými listy a nádhernými květy.         Ibišky přihnojujeme od jara do zimy. Od jara     do začátku podzimu pravidelně (1 za 14 dnů) přihnojujeme např. hnojivem Kristalon květ a     plod. Ve vegetačním období (podzim – zima)     rostlinu přihnojujeme 1x měsíčně např.   Kristalonem start díky kterému nám ibišek v       dalším roce krásně pokvete.

6) Řez pokojového ibišku

Pokojové ibišky se seřezávají v únoru. V tomto období je vhodné provést hluboký řez, kterým rostlinu můžete seříznout až na 1/3, ale záleží na tom, jak si rostlinku chcete tvarovat. Pokud byste chtěli ibišky ještě dotvarovat menším řezem, proveďte jej po odkvětu.

7) Co můžeme dát rostlinám navíc   

Aby rostliny měli krásné, lesklé listy používáme celoročně lesk na rostliny s olejem,         který působí i jako prevence proti škůdcům. Pokud ibišky letníme (v létě je necháváme venku a na zimu uklidíme) doporučujeme Vám provádět preventivní postřik proti             savému a žravému hmyzu. Postřik je vhodné provést, když rostlinu přenášíme z venku     domů nebo při napadení škůdcem.

V Subtropickém zahradnictví Kruh pěstujeme ibišky ve vytápěném skleníku, kde je teplota v zimě okolo 15°C a i v současné době krásně kvetou.

Pokojový ibišek Les hommes de Bretlei

Pokojový ibišek Les hommes de Bretlei

Doufáme, že Vám článek alespoň trochu pomůže při pěstování pokojových ibišků.

Úspěšně pěstování a krásně kvetoucí ibišky přeje Subtropické zahradnictví Kruh.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 3 = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>