Jak na slimáky….buďte připraveni už nyní!

Nenechte si ožírat Vaše rostliny

Nenechte si ožírat Vaše rostliny

 

Měli jste v loňském roce ožraný Váš oblíbený salát, jahody a Vaše zahrádka vypadala spíše jako restaurace pro slimáky? Zkuste se proti těmto nezvaným hostům připravit už nyní. Spolu s našimi zákazníky, kteří se s námi podělili o své zkušenosti jsme pro Vás připravili pár rad, jak proti těmto potvůrkám bojovat.

 

Slimáků se můžete zbavit šetrnými způsoby jako třeba:

Pomocí bylinek

Zasaďte si třeba šalvěj, levanduli, tymián nebo mátu. Aromatické rostliny plži nemusí, takže se otočí a půjdou na návštěvu jinam.

Sběr slimáků

Pokud máte menší zahradu, můžete se vydat na sběr plžů. Ideální sběr se provádí ráno, večer nebo po dešti, kdy se vydávají ze svých domečků na zahradu.

Bílé kachny nebo běžci

Drůbež je podle našich zákazníků také účinnou zbraní proti slimákům. Nechte je na zahradě a oni se o všechno postarají.

Pár doporučení pro silnější povahy:

Pivní lázeň pro slimáky

Pivní lázeň pro slimáky – obrázek nám poskytl pan B. Kroupa. Děkujeme.

 

Pivní lázeň

Do vydlabané půlky melounu nalijeme pivo a „lázeň“ večer umístíme tam, kde je plžů nejvíce. Ráno se budete divit, jak budou slimáci po večírku vypadat. Doporučujeme opakovat, do doby, dokud se potvůrek úplně nezbavíte.

 

Sůl nad zlato

Vyčkejte na slimáky a pořádně je osolte. Pokud jste slabší povahy, raději se nedívejte, co se poté se slimáky děje.

Připravte kamarádům ovesnou kaši

Když rozsypete kolem záhonu ovesné vločky, slimáci si na nich pochutnají. Vločky v kombinaci s vodou uvnitř slimáka nabobtnají a pak přijde exploze. Radíme jen silnějším povahám!!!

Pořádně silná káva

Udělejte si poctivou tureckou kávu, rozprašte okolo záhonku cca 10 cm bariéru z pilin a ty kávou polijte. Kofein je pro slimáka zaručený jed.

Máte nějaké osvědčené rady a tipy proti slimákům? Podělte se o ně s námi a s našimi zákazníky:-).

Úspěšný boj přeje Subtropické zahradnictví Kruh

 

 

 

9 komentářů u “Jak na slimáky….buďte připraveni už nyní!

 1. Radit lidem solení slimáků nebo jejich likvidaci ovesnými vločkami je nejen hnusné ale postrádá i jakoukoli známku inteligence a empatie. Ať už chcete nebo ne, tak slimak je živá bytost a vnímá bolest a úmyslně ho nechávat umírat v mnohaminutové bolestivé agónii svědčí o vaší hlouposti a ignoranci. Když už chcete svůj marketing budovat i pomocí blogu, dělejte to alespoň na úrovni. Za tohle by váš marketér potřeboval minimálně profackovat. Každopádně dnešním dnem ztrácíte zákazníka (vím, že vás to netrápí), rozhodně budu raději utrácet peníze tam, kde vnímají přírodu jako celek a umí se k ní chovat a ne jenom jako zdroj zisku. Styďte se.

  • Dobrý den,
   je nám líto, že se Vám článek nelíbí. Samozřejmě nenutíme zákazníky ani ostatní, aby slimáky solili nebo je krmili ovesnými vločkami, ale jestli jste si všiml psali jsme i o šetrných způsobech, jak se slimáků zbavit. Především se jedná pouze o rady a nápady, o které se s námi podělili zákazníci. Pokud se Vám článek nelíbí skutečně nás to mrzí.

   Hezký den
   Subtropické zahradnictví Kruh

   • Je vidět, že dotyčný, který podal příspěvek o šetrném usmrcování slimáků je na zahradě nemá. Kdyby jich každý večer polapil cca 300, tak by bylo po šetrnosti. Já je házím do nádoby s vodou, do které dám tak 3 lžíce SAVA. A jsou okamžitě po smrti. Nemám zasolenou zahradu, což by se stalo, kdybych jich denně 300 solila.

  • Ty troubo, ty asi nemáš zahrádku a ni nevíš co to je. Vždyť je ty slimáky nikdo k sobě nezve, tak ať si tahnou třeba do lesa a nikomu vadit nebudou.

 2. je pravda, že kdyby onen ochránce přírody měl zahradu , něco pěstoval a slimáci mu to sežrali tak nevím jak by se zachoval. Možná by jim ještě přilepšil. Přirozeného nepřítele nemají tak se vesele množí.Já použiji ty ovesné vločky.

 3. MÁME NA ZAHRADĚ DOSLOVA REJDIŠTĚ SLIMÁKŮ,SBÍRALA JSEM JE NĚKOLIK LET ALE BEZÚSPĚŠNĚ,TAK-ŽE DÍK ZA RADU,POUŽIJI OVESNÉ VLOČKY,DÍKY MOC,ELI

 4. Vážený pane, vaše poznámka je od reality dost odtržena a asi nemáte šajn, o co vůbec jde. V Dánsku je platný zákon, který nařizuje všem povinně ničit slimáky. Ono to může dojít v detailu tak daleko, že nenaroste vůbec nic a nebude tudíš co jíst. Když do něčeho vložíte nějakou práci a zahrádkáři se neválejí, za poměrně dlouhou dobu, která se nedá opakovat vypěstujete sazenice a slimáci vám to do rána zlikvidují, protože oni si vždy vyberou ty nejdobřejší křehoučké vrcholky. Jsem pro ničení jakýmkoli způsobem. Sám zatím používám chemii, Vanish, který dám na víčka od zavařenin, přikreji malým „kýblíčkem“, nebo čímkoli jiným, aby to déšť nevyplavil a nedostalo se to do půdy a nechám vespodu mezeru, aby tam mohli vlézt. Denně jsou jich desítky odslizených. S pozdravem „Zahrádce zdar“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva × 6 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>